Czy samochody Tesli mają szansę podbić rynek?

Ostatnio coraz częściej słyszy się o samochodach Tesli, czyli autach elektrycznych nie potrzebujących tradycyjnego paliwa, a jedynie podładowania akumulatora. Akcje Tesli idą coraz bardziej w górę chociaż wyniki finansowe wcale nie wskazują na to, żeby firma specjalnie generowała jakieś zyski (a wręcz generuje głównie straty), ale to nie zniechęca akcjonariuszy (a przynajmniej nie wszystkich).

EvisionteslaBy EVisionsupercars (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Czy Tesla ma szansę?

Porównując samochody elektryczne do całkiem innej branży – internetu, zdecydowanie ma. Większość z nas pamięta jeszcze lub słyszała o czasach kiedy internet raczkował, a stron internetowych było zaledwie kilkaset, kilka tysięcy na całym świecie. Tylko nieliczni mogli sobie w tamtych czasach pozwolić na serwer czy zakup (wynajęcie) domeny internetowej na rok. Hosting stron był czymś czym zajmowało się może kilka firm na świecie. I to było niecałe kilkadziesiąt lat temu. Od tego czasu bardzo wiele się zmieniło, aktualnie praktycznie każdy jest w stanie założyć własną stronę www na darmowej platformie, a tani hosting i tanie domeny dają też szansę wielu osobom na założenie własnej strony na swoim własnym serwerze. I podobnie może być z Teslą.

To co sprawiło, że tworzenie stron internetowych stało się tak popularne to zmniejszająca się cena usług i zwiększające się zasoby pozwalające coraz wygodniej budować strony www. I w podobnym kierunku aktualnie zmierza Tesla.

Już w marcu ma zostać pokazany nowy model samochodu: Model 3, który ma kosztować ok. 35 tysięcy dolarów, czyli stosunkowo niewiele w porównaniu do poprzedniego modelu (Model X).

electric-car-513627_1920
Ponadto coraz bardziej rozbudowana staje się sieć stacji umożliwiających ładowanie akumulatorów samochodowych, które pozwalają na przejechanie ok. 300-500 km na jednym ładowaniu. Dzięki tym dwóm zmianom: cena oraz wygoda korzystania, Tesla i inne samochody elektryczne mogą w przeciągu kilkunastu lat stać się czymś tak naturalnym jak strony www dzisiaj.

Więcej: https://www.teslamotors.com/