Zamiatarki- czym są te pojazdy i jak są wyposażone?

Najpopularniejsze modele zamiatarek ulicznych czołowych producentów to maszyny doskonale nadające się do regularnego oczyszczania ulic. Z jednej strony są to pojazdy, które posiadają przemyślane wyposażenie- szczotki obrotowe, myjkę ciśnieniową czy też odkurzacz. Z drugiej strony- jak można to zaobserwować oglądając modele dostępne za pośrednictwem Terberg Matec- są to pojazdy, w których kabina operatorska zapewnia naprawdę wysoki komfort. Tym samym, praca z taką zamiatarką nawet przez wiele godzin może być komfortowa. W razie konieczności- naprawa zamiatarek nie powinna być problemem pod warunkiem, że dostępne będą części zamienne do konkretnego modelu zamiatarek. Naprawa zamiatarek jest przeprowadzana przez wyspecjalizowane w tej dziedzinie przedsiębiorstwa.

Zamiatarki, które muszą spełnić określone wymagania

To konkretne jednostki samorządu terytorialnego zatrudniają firmy, które posiadają rozbudowaną flotę zamiatarek. Tym samym, pojazdy te muszą spełniać wiele restrykcyjnych wymogów, między innymi:

– Muszą to być zamiatarki, które podczas sprzątania nie wpływają negatywnie na stan techniczny dróg i chodników. Szczotki muszą być odpowiednio wykonane tak, aby nie powodować zarysowań powierzchni.

– Wymagania dotyczą także tego, w jakim stopniu codzienna praca zamiatarek odbija się na środowisku. Muszą spełniać określone wymogi pod względem ilości emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń. Zdecydowanie najbardziej przyjaznymi zamiatarkami są najnowocześniejsze modele elektryczne tych pojazdów.

– Umowa z operatorem tych urządzeń zazwyczaj określa, kiedy takie sprzątanie ulic ma się odbywać i najczęściej jest ono planowane albo na późne godziny wieczorne albo odbywa się w nocy. Wszystko po to, aby zamiatarki nie powodowały dodatkowych utrudnień w ruchu ulicznym.

– Oprócz systematycznego sprzątania ulic- czasem konieczna jest wzmożona praca na zamiatarkach po to, aby doprowadzić do porządku teren po różnego rodzaju imprezach czy też bezpośrednio po ukończeniu remontu w danej dzielnicy.

https://www.terbergmatec.pl/