Praca na własny rachunek- gabinet dietetyczny

Możliwość otwarcia własnego gabinetu dietetycznego to ciekawa ścieżka rozwoju zawodowego zarówno dla osób z wykształceniem kierunkowym w zakresie dietetyki jak i dla przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić firmę w nowoczesnej, rozwijającej się branży. Oprócz możliwości samodzielnego otwarcia gabinetu można także zdecydować się na otwarcie placówki w ramach sieci franczyzowej. To rozwiązanie w szczególności cenią osoby, które nie mają jeszcze zbyt wielkiego doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu gabinetu. Popularną siecią oferującą franczyzę w tej właśnie branży jest Projekt Zdrowie. Czy zakładanie własnego gabinetu dietetycznego jest trudne?

Dlaczego warto przystąpić do franczyzy?

Powodów jest wiele, ale na początek najistotniejsze jest to, że ktoś znacznie bardziej doświadczony będzie w stanie „poprowadzić nas za rękę”. Już samo przystąpienie do franczyzy nakłada na właściciela biznesu konieczność spełnienia konkretnych wymagań- zarówno pod względem lokalu przeznaczonego pod biznes jak i zatrudnianego personelu czy standardów prowadzenia gabinetu. Jednocześnie, są to istotne wskazówki związane z tym, jakie kroki podjąć już na początku. Co istotne, zakładanie własnego gabinetu dietetycznego to wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności. Pomoc można uzyskać więc nie tylko na starcie, ale także i później, jeśli tylko zajdzie taka konieczność. W taki sposób można uczyć się od najlepszych.

 

  • W ramach franczyzy można też liczyć na możliwość skorzystania ze specjalnych, dedykowanych narzędzi, które ułatwiają prowadzenie pacjentów. Do takich narzędzi między innymi należy autorski program dietetyczny, dzięki któremu znacznie łatwiej i szybciej można układać jadłospisy. To także możliwość korzystania ze zintegrowanego systemu fiskalnego, a także z programu lojalnościowego dla klientów, który został odpowiednio opracowany i wielokrotnie przetestowany w praktyce. To również specjalnie przygotowane materiały edukacyjne dla pacjentów, z których Ci mogą do woli korzystać.
  • Franczyza to także dostęp do specjalnych szkoleń, które pozwalają podnosić nasze kompetencje zawodowe, a także rozwijają przedsiębiorczość. Szkolenia rozwijają wiedzę z zakresu dietetyki, a także pozwalają poznać i opanować praktyczne narzędzia ułatwiające prowadzenie własnej firmy.
  • W ramach franczyzy bardzo często można też liczyć na kampanię reklamową, która pozwala promować gabinet dietetyczny w konkretnej lokalizacji. Tym samym na starcie nie trzeba martwić się o to, czy do potencjalnych klientów dotrze informacja o otwarciu nowego gabinetu dietetycznego. W ramach współpracy gabinet może też otrzymać stronę internetową oraz inne materiały promocyjne.
  • Zastanawiając się, jak założyć gabinet dietetyczny często szukamy wartościowych kontaktów- osób, które będą w stanie służyć nam radą i nas wspomóc. Takie kontakty można właśnie nawiązać poprzez przystąpienie do sieci franczyzowej.

Zapraszamy https://projektzdrowie.info/.