Walce, wałki oraz tuleje- niezastąpione na wielu halach produkcyjnych

Takie elementy jak wałki, walce lub też tuleje o różnych kształtach (stożkowe bądź też cylindryczne) są często spotykane w zakładach produkcyjnych o różnym profilu działalności. Z jednej strony- mogą stanowić części większych maszyn o dużym zróżnicowaniu, mogą wspomagać procesy planowane z drukarniach, ale mogą też pełnić funkcję transporterów będących w nieustannym ruchu.

Z jednej strony konieczne jest więc odpowiednie wykonanie tych elementów od podstaw, ale też regeneracja części już zużytych. A ze względu na specyfikę tych części ich regeneracja bardzo często polega chociażby na nanoszeniu na ich powierzchnię nowych mieszanek, które tworzą trwałe powłoki. W praktyce więc takie części bardzo często są poddawane regeneracji. Czy to rzeczywiście opłaca się przedsiębiorstwom?

Nowa powłoka- dłuższa żywotność poszczególnych części

Sam metalowy rdzeń wałków wykonywany jest z materiału o dużej trwałości. Jego powierzchnia zostaje przeszlifowana tak, aby jego poruszanie się w ruchu obrotowym było jak najbardziej ergonomiczne i szybkie. Jednakże, to właśnie powłoki są tym elementem wałków i walców, który jest tym najbardziej zewnętrznym i narażonym w największym stopniu na ewentualne uszkodzenia. Ścieranie się czy też inny rodzaj zużywania się powłoki jest więc czymś normalnych, a proces ich regeneracji- przeprowadzany jest regularnie.

Przedsiębiorstwo Hannecard specjalizuje się w opracowywaniu mieszanek o różnych składach z bardzo zróżnicowanych surowców. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w przygotowywaniu takich mieszanek- w tej firmie można wykonać dokładnie taką regenerację wałków czy też wałów, która jest potrzebna. Wykonanie powłok na zamówienie dodatkowo pozwala perfekcyjnie dopasować skład mieszanki do tego, jaka ma być gotowa powłoka na przykład pod względem jej trwałości, twardości, odporności na substancje chemiczne, duże obciążenia czy niską temperaturę. Im lepiej dopasowana powłoka do swojego przeznaczenia, tym lepiej zoptymalizowany cały proces produkcji.

Powłoki, które najlepiej sprawdzają się w praktyce

Oczywiście- wszystkie powłoki tak naprawdę takie właśnie są, ale kluczem do sukcesu jest tutaj odpowiednie dobranie powłoki do zadań, jakie będzie pełnić. Hannecard oferuje szeroki zakres różnego rodzaju mieszanek gumowych, które oparte są zarówno na gumie naturalnej, syntetycznej jak i silikonowej. Innym rodzajem powłok są te wykonywane z poliuretanu. Jeszcze innym będą powłoki wykonane z metalu, które nakłada się na rdzeń poprzez natryskiwanie ich w specjalnych kabinach.

Sprawdź ofertę na https://www.hannecard.pl/!