Zamiatanie i oczyszczanie ulic- jak robić to efektywnie?

Sprzątanie w przestrzeni miejskiej musi odbywać się w sposób dobrze zorganizowany, systematyczny i przy wykorzystaniu odpowiedniego do tego sprzętu. Dlatego też stworzono takie pojazdy jak zamiatarki- w przypadku oczyszczania centrów miast są to pojazdy niewielkich rozmiarów, kompaktowe i zwrotne- takie, które będą mogły bez przeszkód zamiatać ulice każdego dnia nie przyczyniając się do tworzenia się korków w mieście. Zamiatarki zostały zaprojektowane tak, aby oczyszczać jezdnie, pobocza, chodniki, a nawet przystanki autobusowe, torowiska czy tereny przy lotniskach. Co wyróżnia te maszyny, czy części Johnston jako części zamienne do tych maszyn są łatwo dostępne i jak w praktyce operuje się takim sprzętem?

Zamiatanie na najwyższych obrotach

Do tego między innymi stworzone zostały zamiatarki- nazwa tych pojazdów bierze się od głównego zadania, które realizują w terenie. Zamiatanie odbywa się poprzez ruch obrotowy szczotek, które znajdują się z przodu maszyny. W zależności od modelu może to być jedna, dwie lub też trzy szczotki, którymi można sterować tak, aby móc ustawiać je we właściwym, najbardziej optymalnym położeniu. Ich rozstaw w praktyce decyduje o tym, jak dużą powierzchnię można posprzątać przy jednorazowym przejeździe takiej maszyny.

Szczotki obrotowe poruszają się z dużą prędkością unosząc w górę także niewielkie odpady, które są następnie zasysane do specjalnego kontenera we wnętrzu maszyny. Ze względu na fakt, że jednocześnie powodowałoby to unoszenie się do góry pyłu i kurzu- konieczne jest zraszanie szczotek obrotowych podczas ich pracy, co ogranicza to zjawisko.

Konserwacja i przeglądy tych pojazdów

Najnowocześniejsze modele zamiatarek miejskich można zobaczyć na stronie Terberg Matec– przedsiębiorstwa, które zajmuje się ich dystrybucją, ale też specjalizuje się w przeglądach tych pojazdów, a także w ich serwisowaniu. Poprzez wysokiej jakości zamienne części Johnston oraz poprzez przeglądy stanu technicznego tych maszyn można użytkować je przez naprawdę długi czas.

Obok zamiatania ulic z wykorzystaniem specjalnych szczotek obrotowych, operator zamiatarki ma do wykorzystania także inne elementy osprzętu. Należy do nich między innymi myjka ciśnieniowa. Doskonale sprawdza się ona w przypadku płynnych zanieczyszczeń. Jak się okazuje, zamiatarka może poradzić sobie nawet z usuwaniem niektórych substancji chemicznych, także kwasów czy substancji charakteryzujących się dużą oleistością. Przydatnym elementem osprzętu sprzątającego jest też odkurzacz przemysłowy oraz dmuchawa. Może ona służyć chociażby do przedmuchiwania liści jesienią.